285 rocznica urodzin świętego brata Gerarda Majella

Święty brat Gerard Majella urodził się 6 kwietnia 1726, od samego początku było to cudowne dziecko, nigdy płaczem nie dopominał się jedzenia, a mając zaledwie 6 lat wybrał się sam do kaplicy, jak opisuje cytat z książki:

 

Poza miastem Muro, w odległości dwóch kilometrów, stoi kaplica w ustronnym miejscu zwanym Capodigiano, w której znajduje się figura Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus siedzącym na jej łonie. Ta figura stała się narzędziem pierwszej cudownej łaski, którą Bóg raczył nawiedzić małego Gerarda. Liczył lat sześć, kiedy dnia pewnego przyszedł sam do tej kaplicy. Otóż wydarzyło się mu to samo co bł. Hermanowi Józefowi. Dzieciątko Jezus zstępuje z rąk figury Matki Boskiej, uśmiecha się do Gerarda i bawi się z nim. Nareszcie daje mu kawałeczek bieluchnego chleba. Gerard biegnie do domu pokazać go matce. „Kto ci dał ten chleb?" pyta matka. „Śliczniutkie dziecko", odpowiedział. Niezwykłej białości był ten chleb; ale matka dalej go nie badała, myśląc, że któreś dziecko z zamożniejszej rodziny dało mu ten chleb.

 

Cud ten byłby uszedł dalszej uwagi, gdyby Gerard nie chodził raz po razie do owej kaplicy, i zawsze wracał z białym chlebem. Zdziwiło to jego najstarszą siostrę Annę-Elżbietę. Zaciekawiona, zapytała go, skąd ma te bochenki. Odpowiedział: „Od synka jednej pięknej pani". Poszła więc, jak sama później pod przysięgą po śmierci Gerarda przy procesie biskupim zeznała, za braciszkiem do tej kaplicy i widziała, jak Dzieciątko Jezus zstąpiło z rąk Najświętszej Panny i pobawiwszy się z nim, dało mu bochenek białego chleba. Za parę dni matka podobnie wkradła się do kaplicy za swoim synkiem i widziała, jak Syn Niepokalanej Matki podał mu chleb. Lecz i Gerard nie krył się z tym przed matką, bo idąc z nią raz koło tej kaplicy, z dziecięcą prostotą powiedział: „Mamo! Od tej Pani często dostawałem chleb i z Jej Dzieciątkiem się bawiłem".

 

Św. Gerard Majella, brat redemptorysta, żył we Włoszech w pierwszej połowie XVIII wieku. Byt jednym z największych cudotwórców w dziejach Kościoła. Czysty jak dziecko i posłuszny Bogu, Gerard uczynił swe życie nieustannym wypełnianiem woli Bożej, która była osią prze­wodnią jego duchowości. Umiłowanie Najświętszego Sakramentu i Matki Boskiej łączył z życiem ascetycznym i pokutnym; wszystko, co czynił, czynił dla dobra bliźnich i chwały Boga. Jest szczególnym patronem matek i kobiet spodziewających się dziecka oraz opiekunem spowiadających się.

ROZDZIAŁ-1 + ROZDZIAŁ-2 + ROZDZIAŁ-3 + MODLITWY  Więcej w książce: ŻYWOT ŚWIĘTEGO BRATA GERARDA MAJELLI + Świadectwa AUDIO

Św. Gerard Majela żył w latach: 6.04.1726 - 16.10.1755 r.

 

Przejdź dalej do strony: www.apokalipsa.info.pl/index3.htm