Kazanie ks. Małkowskiego, 17 kwietnia 2011 r. – Niedziela Palmowa

O godz. 12.00 rozpoczęła się Msza św. na Szczycie Jasnej Góry. Celebransi zeszli na plac przed Szczytem, i tam miał miejsce obrzęd poświęcenia palm oraz motocykli. Eucharystii przewodniczy o. Bator Botond, paulin z Węgier, z zamiłowania motocyklista. Dające wiele do myślenia kazanie wygłosił ks. Stanisław Małkowski. Grała orkiestra OSP z Mielca i okolic, gyż już od 6 lat, razem z motocyklistami modlą się uczestnicy Pielgrzymki Ochotniczej Straży Pożarnej Powiatu Mieleckiego. W tym roku przybyło ponad 600 strażaków z kapelanem ks. Kazimierzem Skrzypkiem. Wystawiono 60 pocztów sztandarowych. Obecny był Franciszek Augustyn, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polski w Mielcu.

 

Na początku Eucharystii wyemitowane zostało nagranie słów śp. ks. Zdzisława Peszkowskiego (Warszawa, 22 września 2007 r.), pod patronatem którego odbywa się Motocyklowy Zlot Gwiaździsty. Ks. Peszkowski dziękował wówczas za organizację Motocyklowego Rajdu Katyńskiego. „Umiłowany przyjacielu, komandorze Wiktorze Węgrzynie, mówiłem: pędź, i nieś Polskę do naszej Najdroższej, Najbliższej. A teraz wróciłeś wraz z Twoją drużyną. Polscy Motocykliści, jak orły skrzydlate. Jesteście znów w Polsce. Zostawiliście tam, na Wschodzie niezapomniane wrażenia, pocałunek pokoju dla ziemi, która ciągle krwawi i tęskni. Tyle tam jeszcze nie zagojonych ran. Przyjaciele drodzy, oni już czekają, kiedy wrócicie, niosąc pamięć i tożsamość. Jesteście pokoleniem Jana Pawła II, który pragnął, aby pamięć była utrwalona i ubogacona prawdą naszych dziejów, naszego trwania. Ona jest znakiem naszej tożsamości, ona pomaga nam odpowiedzieć na pytanie, kim jesteśmy. Komandorze, z serca dziękuję wam za ten błogosławiony trud, który podjęliście w imię hasła: Kocham Polskę i ty ją kochaj'”.

 

Chcę zwrócić uwagę na Homilię, jaką wygłosił podczas Mszy Świętej ks. Stanisław Małkowski /dotyczy Intronizacji Chrystusa króla Polski/: Ot taka informacja z pola bitwy o Boga, Wiarę, Eucharystię. Pozdrawiam, Artur Kozos
http://www.krzysztof.nazwa.pl/archiwum_inne_kazania/2011-04-17_ks_malkowski_jasna_gora.mp3

Posłuchaj koniecznie tego kazania, media milczą, a bitwa o Chrystusa Króla Polski trwa.

Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie.

 

www.apokalipsa.info.pl, Krzysztof z Łodzi