13 maj 2010, rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie

Źródło: www.naszdziennik.pl

 

Papież w fatimskim wieczerniku

Wielu z naszych braci żyje tak, jakby nic nie było po śmierci, nie troszcząc się o swoje wieczne zbawienie. Stąd też szczególnie kapłani i osoby konsekrowane odpowiedzialni są, aby pomóc im poznać Boga. Odpowiedzialni są za głoszenie pełni wiary i jej wymagań. Zwrócił na to uwagę wczoraj wieczorem Ojciec Święty w czasie uroczystych Nieszporów w Fatimie. Przybywającego z Lizbony Benedykta XVI w sanktuarium powitały rzesze pielgrzymów, którzy zgotowali mu niezwykle gorące przyjęcie. Pierwszym miejscem, które nawiedził Papież w tym idealnym wieczerniku wiary, jak sam nazwał Fatimę, była kaplica Objawień.

 

 

Z Natashą Howes, producentką filmu "13. dzień", którego promocja odbywa się w czasie papieskiej pielgrzymki do Fatimy, rozmawia Łukasz Sianożęcki


Zanim zapytam o film "13. dzień", czy może Pani powiedzieć, czym osobiście jest dla Pani odwiedzenie Fatimy i wizyta Ojca Świętego Benedykta XVI w tym miejscu? - Właśnie niedawno przybyliśmy do Fatimy i od samego początku jest to dla nas ogromne i bardzo głębokie przeżycie. Nawet w tej chwili pozostaję pod olbrzymim wrażeniem tego miejsca. Jak wiemy, Papież Benedykt przybywa tu, aby uczcić 10. rocznicę beatyfikacji Franciszka i Hiacynty, tak więc spotkanie z nim tu, w Portugalii, jest dla nas także wielkim wydarzeniem. Dla mnie zarówno obecność tu, jak i nagrywanie filmu na temat tego właśnie miejsca mają wyjątkowo głębokie znaczenie. Choćby z tego powodu, że moje urodziny przypadają w dniu objawień fatimskich. Także jeszcze jeden z kluczowych członków naszej ekipy urodził się 13 maja, toteż ma to dla wielu z nas wyjątkowo osobistą wymowę. Ponadto wizyta Benedykta XVI jest ogromnym wydarzeniem zarówno dla całej Portugali, jak i samej Fatimy. Spoglądam obecnie na ulice, które są wypełnione pielgrzymami - to wspaniały widok. Tak wielka liczba wiernych jest wyjątkowo pouczającym i napawającym optymizmem doświadczeniem, jestem głęboko poruszona tym, co tu obserwujemy.


Więcej na stronie: http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=wi&dat=20100513&id=main

Słowa Matki Bożej z roku 1917 w Fatimie:  Módlcie się codziennie na Różańcu.

DALEJ

Krzysztof z Łodzi